Ekonomi

UBS, büyüme girişimleri nedeniyle Block Inc. için 95 dolarlık hisse hedefini korudu

Pazartesi günü UBS, daha önce Square olarak bilinen finansal teknoloji şirketi Block Inc. (NYSE:SQ) için Al notunu ve $95.00 hisse senedi fiyat hedefini yeniden teyit etti. Onay, Block’un Finans Direktörü Amrita Ahuja ve Yatırımcı İlişkileri lideri Tori Winders ile Avrupa’da yapılan toplantıların ardından geldi.

Block’un yöneticileriyle yapılan görüşmelerde UBS, şirketin iki temel performans göstergesini genişletmeyi amaçlayan stratejik önlemleri konusunda olumlu bir bakış açısına sahip oldu: Square’in Brüt Ödeme Hacmi (GPV) ve Cash App’in maaş çeki doğrudan para yatırma kullanıcıları.

Block, ürün ve platform geliştirmelerinin yanı sıra GPV büyümesini desteklemesi beklenen yerel pazar içi satış ekipleri ve potansiyel yeni ortaklıklar aracılığıyla dağıtımını artırmaya odaklanıyor. Bu durum, isteğe bağlı aynı mağaza satışlarında beklenen azalmaya ve daha zayıf pazar eğilimlerine rağmen gerçekleşiyor.

Ayrıca, Cash App segmentinin, temel hizmetleri bir araya getirerek ve yinelenen kullanıcı avantajları sunarak doğrudan para yatırma kullanıcıları için daha iyi rekabet edebilecek özellikleri bir araya getirdiği bildiriliyor. Cash Card’ın şu anda beta testinde olan Şimdi Al, Sonra Öde (BNPL) seçeneği, Aralık ayı itibariyle yaklaşık 3 milyon kullanıcısı ve yıllık yaklaşık 2,5 milyar dolarlık hacmi olan Cash App Pay ve teminatlı kredi kartı gibi yakında çıkacak diğer ürünler gibi yeni teklifler de segmentte büyüme sağlayabilir.

UBS ayrıca şirketin genel müdür odaklı bir yaklaşımdan işlevsel bir modele geçerek kültürel değişimlere ve stratejik işe alımlara yol açan son yapısal yeniden yapılanmasına da dikkat çekti. UBS’ye göre, bu değişiklikler Block’un temel ilkelerine geri dönmesine yardımcı oluyor ve bu da şirketin çevikliğini, karar verme yeteneklerini ve maliyet verimliliğini artırması bekleniyor.

Bu dahili iyileştirmeler, daha fazla büyümeyi teşvik etmek için satış ve müşteri desteğine yapılan yatırımlarla birlikte gerçekleşiyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-piraziz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu